Hubení blech

Prohlášení:   „ ..to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“ se stalo oblíbenou filmovou hláškou, se kterou, jakožto profesionálové v oblasti dezinsekce, nemůžeme souhlasit.

Blechy psí, kočičí i lidské znepříjemňují život lidem i domácím mazlíčkům bez výjimky. Často jako bonus k nepříjemnému kousnutí přenáší i choroboplodné zárodky a nějaké ty další parazity. K blechám v domácnosti obvykle přijdete díky svým chlupatým mazlíčkům, kteří je dovlečou z přírody do Vašeho domova. Blechy obvykle žijí a množí se v pelíšcích domácích zvířat nebo tam, kde často lehávají.

Jak se blech zbavit? Hubení blech je o něco snadnější než likvidace štěnic. Blechy jsou méně rezistentní proti postřikům, avšak nenechte se zmást – volně prodejné spreje a šampony proti blechám bývají nefunkční, jelikož obsahují téměř neúčinné látky. Proto je lépe se obrátit při větším zamoření Vašeho bytu či domu na profesionály.

Používáme kvalitní postřiky, které zahubí od larvy až po dospělce, proto se nemusí ve většině případů již opakovat. Neméně podstatnou složkou likvidace blech nejen doma, ale i ve firmách, školách a nemocnicích, je následný úklid. Přeci jen blechy se rády líhnout ve špíně.