Hubení potkanů

Potkanům stejně jako krysám a myším se daří nejen v přírodě, ale také v blízkosti kanalizace, ve sklepích domů, skladištích a silech. Samička potkana za vhodných podmínek zvládne několikrát do roka vrhnout až 10 mláďat. I proto vyhubit celou kolonii potkanů vyžaduje pečlivou a důslednou práci deratizátora, ale často i spolupráci objednavatele např. Zasypání nor, zazdění děr, utěsnění otvorů...

Potkani přenáší celou škálu parazitů a chorob – různé druhy žloutenky, salmonelóza, tyfus, prasečí mor apod. Dokonce není ani nutné přijít do styku s nakaženým jedincem potkana, stačí kontaminace předmětu či dokonce potraviny jejich výkaly a močí.

Hubení spočívá v pokládce účinných a vyzkoušených deratizačních nástrah, případně povolených mechanických pastí. Nástrahy jsou různé od jedů smíchaných s kousky voňavé potravy, přes granule po voskové a gelové nástrahy, které potkany zaručeně zlikvidují. Díky uzamykatelným staničkám a pastím se nemusíte bát, že by se otrávil kdokoliv jiný než hlodavec.

Hubení potkanů či krys není jen samotné rozmístění jedových nástrah, ale i další úkony jako sesbírání uhynulých kusů, vyčištění nástrah apod. V případě zájmu nás neváhejte oslovit.